Keremcem FaN SiTeSi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesAramaGiriş yap

'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak!

5 posters
YazarMesaj
Mazlum
Admin
Admin
Mazlum

Erkek
Hobi : Müzik
Meslek : Pc

'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak! Empty
MesajKonu: 'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak!   'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak! Icon_minitimeÇarş. Ağus. 13, 2008 10:17 pm

'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak! E0ae6a0510df3f40a15ee4bln6

atv'nin atv'de yarın akşam start alacak 'Elif' adlı dizi, yakışıklı popçu Keremcem ile yepyeni bir yüz olan Yasemin Allen'i ekrana getirecek. İçinde hem komedi hem de dram ögelerini barındıran 'Elif'i izleyen herkes hayatından bir iz bulacak..

atv'nin yaz bombaları arasında yer alan 'Elif', yarın akşam izleyiciyle buluşacak. Genç kızların sevgilisi Keremcem ile Yeşilçam'ın yıldızlarından Suna Yıldızoğlu'nun kızı Yasemin Allen'in başrol oynadığı 'Elif'; hem konusu hem de güçlü kadrosuyla herkesi ekrana bağlayacak. Bülent İşbilen'in yönettiği 'Elif'in bir aşk dizisi olduğunu söyleyen Keremcem ve Yasemin Allen, çekimlerine Ağva'da başlanan projeyi anlattı.

İNANDIRICI BİR SENARYO

* 'Elif' nasıl bir dizi oldu?
KEREMCEM: İnsanların seyretmekten çok hoşlanacağı bir aşk dizisi oldu. Çok sağlam konusu ve yapısı var. Benim projeyi kabul etmemin en önemli sebebi de bu. Son dönemde çok fazla senaryo okudum. En düzgün kurulmuş, inandırıcı bir hikayesi olan 'Elif'ti... Yani, üçüncü bölümden sonra saçmalamayacak! Konunun nereye varacağının belli olması ve hikayenin sadece benim üzerime kurulmaması hoşuma gitti. Umarım beni sevenlerin yüzünü kara çıkarmam.

YASEMİN ALLEN: Dizi tatlı bir romantik komedi ama aynı zamanda dram unsurları da taşıyor. İçinde aşk da, entrika da var. Keremcem'le birbirimize de çok yakıştık. 'Elif'; herkesin kendinden bir şeyler bulup, sevebileceği bir hikaye.

* Nasıl karakterleri canlandırıyorsunuz? Y.A.: Benim oynadığım 'Elif', çok masum ve mutlu bir kız. 3.5 yıl cezaevinde yatmış. Kendine sert bir kabuk oluşturmuş. Çok iyi niyetli bir kız ve iftira sonucu cezaevine düşmüş. Aslında o sert kabuğun içerisinde yumuşacık bir kalp var.
KEREMCEM: Benim canlandırdığım 'Ahmet', aile baskısı altında yaşayan biri. Maddi olarak çok rahat yetiştirilmiş. Kendini araba tamir etmek gibi hobilere veriyor. Bazen bu işleri hayatının merkezine de koyabiliyor. Hayata tutunacağı yeri bilmediği için böyle işlerle uğraşıyor. Tek tutunacağı şey aşk ve ona rastlayınca da allak bullak oluyor.

* 'Elif' ile 'Ahmet' size ne kadar benziyor? Y.A.: Haksızlığa karşı hissettiği şeylerde aynıyız ama Elif benden daha yumuşak.

KAMERA KARŞISINDA BÜYÜYOR

* 'Ahmet'in 'Aşk Oyunu'ndaki 'Sarp'la benzer tarafları olduğunu görüyoruz...
KEREMCEM: Yani özellikle öyle bir seçim yapmadım açıkçası. Tahmin edersiniz ki bir sürü dizi projesi geldi. Ama bu senaryoyu okuduğumda bir şey beni çekti ve hâlâ da beni çekmeye devam ediyor. Bu his önemli bir şey. Hikaye 'Aşk Oyunu'na benzemiyor ama benim rolüm görüntü itibariyle oradaki karaktere benziyor.

* Partneriniz Yasemin Allen ilk kez oyunculuk yapıyor... Onun için neler söyleyeceksiniz?
KEREMCEM: Yasemin'in kameraya bakışından bile bu işi çok iyi kıvıracağı belli oluyor. Kameraya çok yakışıyor. Bazı insanlar kamera karşısında büyür, Yasemin de öyle biri. İnşallah insanlar da bizi birbirimize yakıştırır.
n Peki siz ilk diziniz için heyecanlı mısınız? Y.A.: Bu projede kendimin biraz şanslı olduğunu düşünüyorum. Birlikte çalıştığım insanlar ve senaryo çok düzgün. Sağlam bir ortam var. İlk işim olmasına, oyunculuk tercrübem olmamasına rağmen insanların bana gerçekten inancı var. Bu yüzden kendimi daha rahat hissediyorum. Kasılmıyorum, gerilmiyorum...

* Oyunculuk birikiminiz var mıydı? Y.A.: Lisede hem tiyatro ve televizyon oyunculuğu eğitimi aldım. Sekiz yıldır Avusturalya'da yaşıyordum. Annemle kardeşimi görmek için tatile Türkiye'ye geldim. Sonra da kalmaya karar verdim. Ardından da 'Elif' için teklif aldım.

Babasının yanarak can verdiği yangına sebep olmakla suçlanan Elif, (Yasemin Allen) 3.5 yıl yattığı cezaevinden tahliye olur ve kendini aklama çabasına girer. Bu sürecin başında, büyük bir mayo firmasında şoförlük yapan Ahmet'e (Keremcem) aşık olur. Ama Elif'in bilmediği bir şey vardır... Kendini şoför olarak tanıtan Ahmet, aslında firmanın veliahtıdır! Elif de cezaevinden çıktığını ondan gizlemiştir. İki aşık birbirlerinin gerçek kimliklerini öğrendiklerinde ise olaylar geri dönülmez bir yola çoktan girecektir...

Usta oyuncular 'Elif'te buluştu
'Elif'te, Keremcem ve Yasemin Allen'in dışında birçok başarılı isim de yer alıyor. Serdar Gökhan, Suna Yıldızoğlu, Gaye Gürsel, Birkan Sokullu, Nil Erkoçlar, Ferdi Akarnur, Tuncay Akça, Rıza Kocaoğlu, Burcu Günay, Erol Aydın, Fatih Dönmez, Burak Tamdoğan, Şebnem Dokurel, Ayşe Çakar, Pınar Bekaroğlu, Funda Hay ve Mehmet Mehmetov; 'Elif'in oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

* Oyunculuğa alıştınız mı? Kendinizi ekranda nasıl buluyorsunuz? Oyunculuğa alıştım. Ekrana ara verdiğim dönemde oyunculukla ilgilendim. Biraz dinlenme, şarkı yapma, kendimi eğitme ve bilgilenme dönemiydi aslında bu dönem. Süreyya Güzel'den küçük bir eğitim de aldım. Yani, oyunculuğun ne olduğunu yeni yeni öğrendim ve yapabildiğimi anladım.

* Başlangıçta bu kadar bilgili değil miydiniz? Aslında ben bu işin içine cumburlop daldım. Çok iyi bir sinema izleyicisi olmam dışında, oyunculuk hakkında kritik yapabilecek bir fikrim yoktu. Eskiden kendimi teknik anlamda eleştiremiyordum ama şu anda onu yapabilecek durumdayım. Bundan sonra kendime biraz daha acımasız olacağım. (Gülüyor.)

CUMBURLOP DALDIM

* Peki oyunculukla ilgili kendinizi en çok eleştirdiğiniz noktalar neler? Oyunculuğun içine cumburlop dalmam biraz eleştirilebilecek bir şey aslında. Ama bu pişman olmak değil, çünkü hayat böyle bir şey. Size bir teklif geliyor siz de kabul ediyorsunuz. Ben de ettim ve proje başarılı oldu. Ben de oyunculuk yapabildiğim fark ettim. Bu lafım saygısızlık olarak alınmasın. En azından içimde biraz da olsa öyle bir yetenek olduğunu fark ettim.

* Müzik çalışmalarınız nasıl gidiyor? Yeni albüm hazırlığınız var mı? Yaz için 'Ateşler İçinde' isimli iki şarkılık bir single yaptım. Bu yaz herkesin 'Ateşler İçinde' ve 'Say' parçalarımı dinleyeceğini düşünüyorum. İkisi de dans şarkısı. Konserlerde de çok keyifli dans ediyoruz, göbek atıyoruz bu parçalarla... İnşallah sonbahara da dinlenme dönemimde bestelediğim Keremcem şarkıları çıkacak.

YAŞADIKLARIMI YAZDIM

* Şarkı sözleri yazıyorsunuz... Hangi histir bunları yazdıran? Aşk, sadece aşk... Son aşık olduğum kişiye bir daha aşık olana kadar onlarca şarkı yazabilirim. Çünkü hayatınızda son yaşadığınız aşkın izleri devam ediyor ve duygu yoğunluğunuz patlarken yazıyorsunuz şarkıları. Hayatımda üç defa aşık oldum ama şarkılarım hep yaşadığım şeylerden çıktı. Biraz fazla samimi aslında hepsi, yani birebir onları anlatıyorum.

* Yakında bir sinema filmi var mı gündeminizde? Şu anda bu dizi ve yeni albüm çalışmamız beraber gidecek. Yaz konserleriyle dolu yoğun bir dönem başlıyor benim için.

* Konserlerinizin yoğun olduğu bir dönemde dizi yapmak işinizi zorlaştırmış olmalı. Temponuz iyice hızlandı değil mi? Evet. Benim için ölüm gibi resmen! Ben çok yorgun günlere hazırım şu anda. Yaz dönemi bana uğurlu geliyor aslında. 'Aşk Oyunu' da böyle bir zamanda başlamıştı. Çalışmayı sevdiğim için keyif aldığım iki işi birarada yapınca, üç saat uyusam da yetiyor bana.

Kaynak: Sabah Gazetesi // Günaydın
https://keremcem.catsboard.com
a_y_ç_a
Bayan Yönetici
Bayan Yönetici
a_y_ç_a

Kadın
Hobi : kitap
Meslek : öğrenci

Oyun
Oyun: 72

MesajKonu: Geri: 'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak!   'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak! Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 10:30 am

güzel dizi.. herkesin emeğine sağlık
keremcem_meltem
Bayan Yönetici
Bayan Yönetici
keremcem_meltem

Kadın
Hobi : .....
Meslek : öğrenci- Tıp fakültesi..

Oyun
Oyun: 1977

MesajKonu: Geri: 'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak!   'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak! Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 8:13 pm

Evet güzel..Ama klasik bir senaryo..Yanlış anlamayın..Dizilerle aram yok..Ama ELİF'i KEREMCEM için izliyorum..
Laughing
http://www.keremcem.catsboard.com
hastasanakeremcem
Yeni Üye
Yeni Üye
hastasanakeremcem

Kadın
Hobi : MÜZİK DİNLEME
Meslek : ÖĞRENCİ

MesajKonu: Geri: 'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak!   'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak! Icon_minitimePaz Ağus. 24, 2008 12:33 pm

AMANIN OKADAR ŞEYİ NASIL OKUYAZAĞIM
meyvelişeker
Üye
Üye
meyvelişeker

Kadın
Hobi : müzik dinlemek resim yapmak kitap okumak yurtdışına çıkmak ve keremcem
Meslek : öğrenci

MesajKonu: Geri: 'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak!   'Elif'i izleyen herkes kendi hayatından bir iz bulacak! Icon_minitimePerş. Ocak 29, 2009 2:54 pm

paylaşım için tşk güzel bi diziydi ama bitti

1 sayfadaki 1 sayfası